Комітет з політики розвитку фармацевтичних та медичних технологій

Основними завданнями фармацевтичної політики являються:

- забезпечення раціонального придбання необхідних медикаментів у медичних закладах;

- Впевнена раціональне використання ліків, як у стаціонарі, так і амбулаторно;

- Створити стійку і стабільну систему відшкодування витрат на амбулаторній ліки;

- Адаптувати оцінки технологій охорони здоров'я, які проводяться у країнах ЄС чи Канаді, до умов в Україніі зробити прозорим вибір необхідних технологій. Це дозволило б вибрати найбільш ефективні та необхідні технології і ліки для країни.

Раціональна закупівля ліків у медичних закладах повинна базуватися на чітких та прозорих критерії, які повинні бути розроблені самою медичною громадою, якій необхідно працювати у цій системі. Всі країни мають обмежені фінансові ресурси, але це не повинно бути причиною для бездіяльності. Але рішення повинні бути добре роз'яснені представникам медицини.

Система відшкодування витрат на лікарські засоби для амбулаторного лікування повинна базуватися на раціональних і простих принципах, без якихось попередніх проблем і повинна впроваджуватись максимально комп'ютеризовано.

Для того, щоб ліки і інші технології охорони здоров'я були раціонально вибрані і впроваджені в українську медичну систему, необхідно використовувати оцінки технологій охорони здоров'я із інших країн ЄС і адаптувати їх до умов України.

Терапевтична частина оцінки не буде суттєво відрізнятися ні в Україні, ані в ЄС, і тому в Україні повинна проводитись лише економічна частина оцінки.

Також важливо мати добре розвинуту систему ціноутворення для переговорів по лікарських засобах і інших технологіях охорони здоров'я, яка також могла б отримати підтримку зі сторін ЄС чи міжнародних організацій (навчання і підготовка спеціалістів - практиків, основні принципи ведення переговорів).


Підписка на новини