Комітет по державній політиці у медичному і соціальному секторах

Важливість медичного і соціального секторів для України полягає не лише у тому, що ці сектори абсорбують 30% національного бюджету країни, а й у тому, що конкурентність цих секторів являється загальною конкурентністю країни. Важливими питаннями є наступні: Який стан здоров'я людського ресурсу країни? Скільки вартує і як швидко може ліквідувати проблеми зі здоров'я робоча сила? Як швидко працівник може після хвороби повернутися на підприємство для продовження працездатності і скільки це вартує в економіці цього конкретного підприємства? Яку конфігурацію має мережа медичних і соціальних закладів і як якість мереж допомагає швидко і зручно отримувати якісні медичні і соціальні послуги, які допомагають повертатися на ринок праці? Які кваліфікації мають медичні спеціалісти і за якими технологіями у даній конфігурації намагаються вирішувати проблеми здоров'я населення? На такі і схожі по складу питаня повинна відповісти політика по розвитку медичного і соціального сектору.

Політичні рішення у медичному секторі мають важливе значення, оскільки впливають не лише на сам сектор, але і на конкурентність та життєздатність самого суспільства.

Дослідження Rand Corporation ( USA) показує, що рішення по конфігурації мереж медичних закладів шляхом їх закриття може викликати зростання безробітності до 1.7 % і зниження економічної вартості на 0,7 %.

Комітет по Державній політиці в медичному та соціальному секторі намагатиметься створити платформу для консультацій і дискусій не лише для політиків медичного і соціального сектору, але і для співробітників цих секторів та організованих груп пацієнтів, яка буде основана на міжнародному досвіді.Комплексність і складність питань в медичному та соціальних секторах не дозволяє суспільству залишитись один на один у пошуках правильних рішень без втягнення у цей процес зовнішньої компетенції.Створення такої зовнішньої компетентності Комітет вважає своєю основною задачею.

Комітет буде сприяти збиранню,обробці та передачі міжнародного досвіду по практиках, методах та по стратегіях розвитку медичного і соціального сектору. Комітет буде сприяти підготовці спеціалістів в Україні, які необхідні для прийняття і втілення довгострокової політики в медичному і соціальному секторах.

Комітет свою діяльність буде розвивати за допомогою:

  • ПР інструментів у національних і міжнародних медіа каналах і медіа платформах;
  • Участі у конференціях і конгресах, як національних так і міжнародних;
  • Налагодження мережі відносин з міжнародними донорськими організаціями;
  • Організації зустрічей, обмінів, стажувань, наукових і прикладних проектів з іноземними партнерами;
  • Включення Асоціації у міжнародні організації, представляючи інтереси медичного сектору України на міжнародних форумах;
  • Створення та розвитку електронної бібліотеки про стратегії і політику розвитку медичного і соціального сектору у інших країнах.

Підписка на новини